Edyta Wójcik Psycholog Edyta Wójcik - ZnanyLekarz.pl

Jak zbudować markę osobistą?

Edyta Wójcik Psycholog

Jak zbudować markę osobistą?

Budowanie marki osobistej jest szczególnie ważne dla osób, które prowadzą własny biznes lub specjalistów, którzy chcą wznieść się na kolejny poziom kariery. Ze względu na dużą konkurencję na rynku zwykle nie jest to łatwe. Jak stworzyć skuteczną strategię? Jeśli nie wiesz, pomoże ci w tym centrum wizerunku i mój mentoring.

Jak wygląda proces budowania marki osobistej?

Chociaż budowanie marki osobistej wymaga czasu oraz dużych nakładów pracy, to procentuje w przyszłości. Osoby, które świadomie ją budują, mają lepsze efekty i ciekawszą pracę, osiągają wyższe zarobki i nierzadko są pracownikami nie do zastąpienia. Z kolei ci, którzy tworzą własny biznes, wyprzedzają konkurencję, osiągając tym samym przewagę rynkową.

Proces tworzenia marki osobistej powinien rozpocząć się od zwiększenia samoświadomości. Trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań, w tym takich jak:

  • Jakie są moje mocne i słabe strony?
  • Komu przyda się moja widza/umiejętności/produkt?
  • Jak mogę się rozwijać, aby być jeszcze lepszym?
  • Jak wygląda moja konkurencja i co mnie od niej odróżnia?

Następnie należy stworzyć wizerunek marki oraz jej spójną identyfikację. Pomoże w tym centrum wizerunku. Później trzeba pracować nad miejscem, gdzie będzie możliwa praca nad świadomością marki osobistej. Co to oznacza? W praktyce chodzi o to, by zwiększyć jej rozpoznawalność przy pomocy różnorakich narzędzi, w tym między innymi mediów społecznościowych, akcji promocyjnych, systemu poleceń itd.

Te kroki to żmudna, rozciągnięta w czasie praca. Mogę ci w tym jednak pomóc, gdyż jestem psychologiem, konsultantem i doradcą. Ukończyłam ośmiomiesięczny program mentoringowy dotyczący treningu rozwoju i kariery wg modelu SIXC’s TM. Znam metody, które pomogą ci efektywnie zbudować karierę.

Dlaczego warto postawić na mentoring?

W budowaniu marki osobistej niezwykle skuteczny jest mentoring ekspercki. Samodzielnie czasami trudno dostrzec wiele aspektów, które mogą wpływać na szybszy i bardziej efektywny rozwój. Dlatego też wiele osób decyduje się na wsparcie mentora, który wspiera w działaniach, ale również wskazuje nowe ścieżki i możliwości, których samodzielnie można nie zauważyć. Dzięki mentoringowi z pewnością łatwiej tworzyć autentyczną komunikację, stawiać sobie cele, pracować nad doskonaleniem swoich atutów i w efekcie budować krok po kroku strategię, która prowadzi na szczyt.

 


Edyta Wójcik Psycholog