Edyta Wójcik Psycholog Edyta Wójcik - ZnanyLekarz.pl

JESTEŚ TYM CO NOSISZ

Edyta Wójcik Psycholog

JESTEŚ TYM CO NOSISZ

Jesteś tym co nosisz – zaglądamy do naszych szaf

Edyta Wójcik PsychologUwielbiam usiąść w kawiarni i przy filiżance mojej ulubionej zielonej herbaty patrzeć na kobiety i mężczyzn ubranych w dobrym stylu, dobranym do sylwetki i wieku. Radosnych, pewnych siebie i przykuwających uwagę. Tak, to jest fajne. Starannie dobrany strój, jest naszą wizytówką, to na jego podstawie robimy tzw. dobre wrażenie na osobie nowo poznanej, znacząco wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę.
Chcemy coraz większych szaf, tak jak większych samochodów czy domów. Zapełniamy je „ szybką modą”, kupując duże ilości bardzo różnych ubrań, często takich, które są dla nas za duże lub za małe, które nam się do końca nie podobają. Dlatego wciąż znajduje się całkiem spora przestrzeń dla badaczy z dziedziny psychologii mody, którzy uważają, że zawartość szafy potrafi dostarczyć informacji o nastroju w jakim się znajdujesz, o planach czy nawet marzeniach. Może też być totalną katastrofą, z którą sami nie potrafimy sobie poradzić.

Psycholog mody

To taki konsultant/stylista i psycholog w jednym. Pomaga klientom dowiedzieć się więcej na temat ich emocji i cech osobowości. Zaglądając głęboko do szafy klienta, odkrywam jego dotychczasowy sposób myślenia. Rozmawiając z nimi o potrzebach, obserwując na zakupach, poznaję jego preferencje i pragnienia. Wszystko po to, by w efekcie klient odnalazł swój właściwy styl – spójny z nim samym. Psycholog udziela także wskazówek jak zaprowadzić ład nie tylko w szafie, ale również w życiu osobistym, zawodowym oraz relacjach z bliskimi i otoczeniem.

Przepełnione garderoby, w których z trudnością możemy coś znaleźć, mogą świadczyć o dezorganizacji w życiu, nadmiernym i uzależniającym wydawaniu pieniędzy lub o niepokojącym obrazie własnego ciała. Posiadanie wiedzy co, gdzie i w jakim kolorze nosimy, jest przydatne w relacjach z innymi oraz ułatwia zarządzanie własnym wizerunkiem.

A co „mówią” kolory?

Osoba ubrana w czerwień jest odbierana jako dynamiczna i sugerująca potrzebę aktywności fizycznej i psychicznej. Natomiast brąz wskazuje na potrzebę stabilizacji oraz potrzebę bezpieczeństwa. Oczywiście to wszystko zależy od odcieni i stylizacji oraz wielu innych czynników.
Inne kolory:
Pomarańczowy – dynamizm i dążenie do celu
Żółty – potrzeba kontaktów z innymi ludźmi
Zielony – potrzeba skupienia się na sobie
Niebieski – chęć oryginalności, wiedza
Fioletowy – zainteresowanie duchowością
Czarny – koncentracja na sobie.
Niekiedy ubiór pełni rolę kostiumu teatralnego. To pozwala wczuć się nam w dana rolę, np. wieczorowa suknia zobowiązuje nas do elegancji w zachowaniu i gestach, czujemy się piękne i seksy. Inne pozwalają na więcej swobody. Im elegantszy strój tym wyżej oceniana jest inteligencja osoby.
Psycholog mody, potrafi zadbać o klienta tak, by odnalazł i pokochał swój nowy styl, a także nową spersonalizowaną garderobę. Nauczy wybierać ubrania wysokiej jakości oraz sprawi, by do jego szafy trafiały mniejsze ilości ubrań, jeśli jest taka potrzeba.

A po tak przyjemnym treningu udzieli rad jak troszczyć się o swój dom oraz otoczenie zawodowe.
Zgodzicie się ze mną, że ważną kwestią jest by poznać swój styl? Podarujmy sobie doświadczenie, które wyzwoli naszą najprawdziwszą atrakcyjność i piękno? Cieszyć się nowym wydaniem siebie przed całym światem.

Szukajmy profesjonalnych konsultantów, psychologów mody w tym naszym zabieganym świecie, oni pomogą odnaleźć szczęście i twój STYL.

Edyta Agnieszka Wójcik – Wasza psycholog


Edyta Wójcik Psycholog