Edyta Wójcik Psycholog Edyta Wójcik - ZnanyLekarz.pl

Na czym polega sesja rozwoju osobistego?

Edyta Wójcik Psycholog

Na czym polega sesja rozwoju osobistego?

Rozwijamy się od pierwszych chwil życia. Łapiemy pierwszy oddech, uczymy się otoczenia, zdobywamy umiejętności niezbędne do normalnego funkcjonowania, jednak nasz rozwój nie kończy się w momencie, gdy osiągamy dorosłość. Na rozwój osobisty jest czas zawsze, bo pozwala on uwolnić naszą kreatywność i odblokować indywidualne talenty, z których posiadania możemy nawet nie zdawać sobie sprawy. Wyjaśniamy, na czym polega rozwój osobisty i jak przebiega sesja ze specjalistą.

Jaki jest cel sesji rozwoju osobistego?

Poznanie siebie, zrozumienie zachodzących w naszym życiu zmian, odkrycie nowej ścieżki życiowej, znalezienie sensu życia, gdy tracimy twardy grunt pod nogami. Sesja rozwoju osobistego może służyć różnym celom, bo kierowana jest do jednostek, które borykają się z różnymi problemami i trudnościami w dążeniu do szczęścia, spełnienia i samorealizacji. Sesja rozwoju osobistego służy przede wszystkim lepszemu poznaniu i zrozumieniu samego siebie, dzięki czemu możemy osiągać więcej i z mniejszym wysiłkiem, bo wykorzystujemy indywidualne pokłady kreatywności oraz twórczego myślenia.

Jak przebiega sesja rozwoju osobistego?

Różnimy się nie tylko pod względem fizycznym, dlatego i sesje rozwoju osobistego przebiegają w sposób dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Struktura sesji podporządkowana jest konkretnemu modelowi, który został wybrany w celu odblokowania naszego potencjału. Typową drogę rozwoju osobistego rozpoczyna tzw. sesja zerowa. Ma ona na celu poznanie osoby chcącej się rozwijać oraz wyjaśnienie, na czym właściwie polega cały proces. Indywidualne sesje rozwoju osobistego przebiegają najczęściej według ustalonego schematu, który uwzględnia:

  • budowanie relacji służące wypracowaniu wzajemnego zaufania,
  • określenie, co chcemy osiągnąć w ujęciu długoterminowym, czyli tzw. kontrakt na sesję,
  • dążenie do poszerzenia doświadczenia osoby decydującej się na sesję rozwoju osobistego,
  • skuteczne budowanie zaangażowania w celu podjęcia określonego działania,
  • etap domknięcia sesji.

Edyta Wójcik Psycholog