Edyta Wójcik Psycholog Edyta Wójcik - ZnanyLekarz.pl

Psychoterapia poprzez fotografię

Edyta Wójcik Psycholog

Psychoterapia poprzez fotografię

Sesje/Spotkania dla Kobiet, które pragną pokazać światu swoją siłę oraz piękno.

Prowadzą: Psycholog Agnieszka Wójcik, Fotograf Krzysztof Wiciński & Makeup Artist.

„Odkrywamy Niezwykły Kobiecy Potencjał”

Przyznają Państwo, że fotografia to dziedzina idealnie pasująca do natury kobiecej. Fotografia ubiera kobietę jakby na nowo, odkrywa w niej to co, było ukryte przed otoczeniem, ale i przed samą sobą często. Od czasu kiedy u nas w studio powstają sesje zdjęciowe, obserwuję kobiety i widzę ich reakcje na zdjęcia. Dostrzegłam jak dużo refleksji, pojawia się na temat emocji na zdjęciach. W trakcie pracy na planie zdjęciowym z kobiet emanuje  inny rodzaj wrażliwości i przeżyć. Bliski kontakt ze sobą i swoim wnętrzem, to czego brakuje nam na co dzień, to wspaniałe, ze w na planie zdjęciowym takie magiczne rzeczy mają przestrzeń, by zaistnieć. Postanowiłam, iż czas sprawdzić co wyniknie ze świadomego połączenia fotografii z elementami warsztatu psychologicznego. Stąd powstał pomysł połączenia fotografii oraz psychologii. Zapraszamy wszystkie kobiety, które chcą się rozwijać, zadbać o swoje emocje dla samych siebie.

Jaki jest cel sesji psychologiczno-fotograficznych?

W książce pt. „Kobieta bez winy i wstydu” Wojciech Eichelberger uświadamia nam, że kobiety od wieków doświadczały i nadal doświadczają ogromnej presji męskiego, patriarchalnego stereotypu kobiecości, który bardzo ogranicza możliwość wszechstronnego rozwoju ich fizycznego, psychologicznego, intelektualnego i duchowego potencjału. Stąd zapewne bierze się powszechna u kobiet obsesja lustra, sprawdzian szans na spodobanie się męskim władcom tej planety.

Celem tych sesji/spotkań jest poddanie się obiektywnemu spojrzeniu obiektywu i zdanie sobie sprawy z różnicy pomiędzy naszym rzeczywistym obrazem a tym wyobrażonym, który nosimy w głowie – to tylko początek drogi. Idąc dalej, możemy ujawnić obiektywowi te ważne potrzeby, emocje i możliwości, które nauczyliśmy się wypierać albo im zaprzeczać, bo nie podobały się np. mamie czy tacie – to może być początek okazywania nowych ekspresji, nowych emocji.

Czasami czujemy, ze gdzieś głęboko w nas coś nie może się uwolnić, coś ważnego i tu bardzo pomocna jest praca z psychologiem. Fotografie dokumentujące wasze zapomniane ekspresje i emocje pozwolą nam odzyskać tę wspaniałą część osobowości, ekspresję zapomnianych emocji i potrzeb, co niezwykle pozytywnie wpłynie na  wpłynie na wasze poczucie samoakceptacji oraz pewności siebie.

Każda z kobiet będzie mogła otworzyć się na swoje prawdziwe, niestereotypowe piękno, czasami zmysłowość, czasami seksualność. Ale najczęściej bywa to siła, gniew, zdolność do walki i obrony, radość, niezależność czy nieegzaltowana duchowość. Ale bywa też, że może się pojawić potrzeba ujawnienia swojej bolesnej, zranionej części, rozpaczy albo słabości. Fotograf Krzysztof Wiciński z wielką uwagą i empatią będzie czuwać nad tym, aby w indywidualnych sesjach zdjęciowych uczestniczki odważnie poszukiwały i dawały wyraz zapomnianym aspektom ich tożsamości, a zarazem czyniły to z szacunkiem dla własnych granic.

Tak jak w psychoterapii, dane osobowe uczestniczek i ich fotografie będą, jak zawsze otoczone kompletną tajemnicą i dyskrecją. Nikt oprócz fotografowanej i fotografa nie będzie mógł zobaczyć zdjęć bez pozwolenia zainteresowanej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zapewnienie i dotrzymanie powyższych zasad jest koniecznym warunkiem powodzenia tego typu projektu, nowych sesji zdjęciowych.

Ze względu na intymny charakter zarówno przeżyć w trakcie warsztatu, jak i zdjęć, które podczas warsztatu powstaną, zapewniona jest całkowita dyskrecja i bezpieczeństwo uczestniczek w sprawie dostępu do zdjęć osób innych niż fotograf.

W czym pomocne są sesje psychologiczno-fotograficzne?

Celem Psychoterapii poprzez Fotografię jest praca w następujących obszarach:

 • zwiększanie samoświadomości i spójności wewnętrznej,
 • aktywacja procesu pozytywnej zmiany wewnętrznej,
 • budowanie przyjaznego stosunku do siebie, swoich cech i swoich emocji,
 • wzmocnienie wewnętrznego spokoju i wewnętrznej siły,
 • budowa łagodniejszego stosunku do siebie a w konsekwencji poprawa stosunków z otoczeniem i z bliskimi,
 • łagodzenie konfliktów wewnętrznych i źródeł cierpienia.

Sesje pomogą Ci w:

 • odzyskaniu wiary w siebie,
 • odzyskaniu poczucia atrakcyjności,
 • odzyskaniu przyjaznego stosunku do swojego ciała,
 • ociepleniu relacji z partnerem,
 • leczeniu lęku i depresji,
 • pełniejszym przeżywaniu Twojej kobiecości,
 • budowanie łagodniejszego stosunku do siebie, a w konsekwencji poprawa stosunków z otoczeniem i z bliskimi.

Dotrzyj do źródła wewnętrznej siły, i uwolnij swój potencjał ciała, energii i kobiecości.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Edyta Wójcik – Psycholog

edit.wojcik@gmail.com

tel. 502 47 87 23

 

Krzysztof Wiciński – Fotograf

krzysiek2-75@o2.pl

tel. 663 962 438


Edyta Wójcik Psycholog