Edyta Wójcik Psycholog Edyta Wójcik - ZnanyLekarz.pl

Psychoterapia poprzez Fotografię

Edyta Wójcik Psycholog

Psychoterapia poprzez Fotografię

Psychoterapia poprzez sesje/spotkania dla Kobiet, które pragną pokazać światu swoją siłę oraz piękno.

Edyta Wójcik Psycholog

Prowadzą:

Psycholog Agnieszka Wójcik

Fotograf Krzysztof Wiciński

&

Makeup Artist

 

Pierwsza, pilotażowa odsłona naszego nowego projektu:

„ Odkrywamy Niezwykły Kobiecy Potencjał”

Przyznają Państwo, że fotografia to dziedzina idealnie pasująca do natury kobiecej. Fotografia ubiera kobietę jakby na nowo, odkrywa w niej to co, było ukryte przed otoczeniem, także często przed samą sobą. Ta odkrywcza psychoterapia, pod czułym okiem psychologa, daje niezwykłe efekty.

Od czasu kiedy u nas w studio powstają  sesje zdjęciowe, obserwuję kobiety i widzę ich reakcje na zdjęcia. Dostrzegłam jak dużo refleksji pojawia się na temat emocji na zdjęciach. W trakcie pracy, w studiu fotograficznym, z kobiet emanuje inny rodzaj wrażliwości i przeżyć. Bliski kontakt ze sobą i swoim wnętrzem, to czego brakuje nam na co dzień. Wspaniałe jest to, że na planie zdjęciowym takie magiczne momenty mają przestrzeń by zaistnieć.

Postanowiłam sprawdzić co wyniknie ze świadomego połączenia fotografii z elementami warsztatu psychologicznego.  Stąd powstał pomysł połączenia fotografii oraz psychologii – psychoterapia przez fotografię. Zapraszamy wszystkie kobiety, które chcą się rozwijać, zadbać o swoje emocje dla samych siebie.

W książce pt.Kobieta bez winy i wstydu” Wojciech Eichelberger uświadamia nam, że:

kobiety od wieków doświadczały i nadal doświadczają ogromnej presji męskiego, patriarchalnego stereotypu kobiecości, który bardzo ogranicza możliwość wszechstronnego rozwoju ich fizycznego, psychologicznego, intelektualnego i duchowego potencjału. Stąd zapewne bierze się powszechna u kobiet obsesja lustra, sprawdzian szans na spodobanie się męskim władcom tej planety.

Celem naszych sesji/ spotkań jest poddanie się obiektywnemu spojrzeniu obiektywu, abyśmy zdali sobie sprawę z różnicy pomiędzy naszym rzeczywistym obrazem, a tym wyobrażonym, który nosimy w głowie – to tylko początek drogi.
Idąc dalej – psychoterapia poprzez fotografię ujawnia obiektywowi te ważne potrzeby, emocje i możliwości, które z różnych powodów nauczyliśmy się wypierać albo im zaprzeczać. Psychoterapia poprzez fotografię jest początkiem okazywania nowych ekspresji, nowych emocji.

Czasami czujemy, że gdzieś głęboko w nas coś nie może się uwolnić, coś ważnego i tu bardzo pomocna jest praca z psychologiem.

Fotografie dokumentujące zapomniane ekspresje i emocje pozwalają odzyskać tę wspaniałą część osobowości, ekspresję zapomnianych emocji i potrzeb, co niezwykle pozytywnie wpływa na nasze poczucie samoakceptacji oraz pewności siebie.

Każda z kobiet  będzie mogła otworzyć się na swoje prawdziwe, niestereotypowe piękno, czasami zmysłowość, czasami seksualność. Najczęściej bywa to siła, gniew, zdolność do walki i obrony, radość, niezależność czy nieegzaltowana duchowość. Może także pojawić się potrzeba ujawnienia swojej bolesnej, zranionej części, rozpaczy albo słabości.

Fotograf Krzysztof Wiciński z wielką uwagą i empatią będzie czuwać nad tym, aby w indywidualnych sesjach zdjęciowych uczestniczki odważnie poszukiwały, dawały wyraz zapomnianym aspektom ich tożsamości, a zarazem czyniły to z szacunkiem dla własnych granic.

Ze względu na intymny charakter zarówno przeżyć w trakcie warsztatu, jak i zdjęć, które podczas warsztatu powstaną, zapewniona jest całkowita dyskrecja i bezpieczeństwo uczestniczek w sprawie dostępu do zdjęć osób innych niż fotograf.

Celem Psychoterapii poprzez Fotografię jest praca w następujących obszarach:

 • zwiększanie samoświadomości i spójności wewnętrznej,
 • aktywacja procesu pozytywnej zmiany wewnętrznej,
 • budowanie przyjaznego stosunku do siebie, swoich cech i swoich emocji,
 • wzmocnienie wewnętrznego spokoju i wewnętrznej siły,
 • budowa łagodniejszego stosunku do siebie, a w konsekwencji poprawa stosunków z otoczeniem i bliskimi,
 • łagodzenie konfliktów wewnętrznych i źródeł cierpienia.

Sesje pomogą Ci w :

 • odnalezieniu wiary w siebie,
 • odzyskaniu poczucia atrakcyjności,
 • akceptacja swojego ciała,
 • ociepleniu relacji z partnerem,
 • leczeniu lęku i depresji,
 • pełniejszym przeżywaniu Twojej kobiecości,
 • budowanie łagodniejszego stosunku do siebie, a w konsekwencji poprawa stosunków z otoczeniem i bliskimi.

Dotrzyj do źródła wewnętrznej siły i uwolnij swój potencjał ciała, energii i kobiecości.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Edyta Wójcik – Psycholog

edit.wojcik@gmail.com

tel. 502 47 87 23

Krzysztof Wiciński  – Fotograf

krzysiek2-75@o2.pl

tel. 663 962 438

Cennik możecie sprawdzić tutaj

Tak jak podczas tradycyjnych terapii, dane osobowe uczestniczek i ich fotografie będą, jak zawsze otoczone kompletną tajemnicą i szczelną dyskrecją. Nikt oprócz fotografowanej i fotografa nie będzie mógł zobaczyć zdjęć bez pozwolenia zainteresowanej.  Zdajemy sobie sprawę z tego, że zapewnienie i dotrzymanie powyższych  zasad jest koniecznym warunkiem powodzenia tego typu projektu, nowych sesji zdjęciowych.

 


Edyta Wójcik Psycholog